Aşırı heves ve heyecanla alınan hayvanlar

Günlük yaşamınızın koşuşturması sırasında ailenizin içine bir hayvan dostumuzu katmayı düşündüğünüzde ve ev halkı olarak bu kararı verdiğinizde bir anda coşkulu bir heyecana kapılabilirsiniz. Heveslenmişsinizdir. Bir an önce o minik kedi veya köpek yavrusunun evinizde koşuşturmasını oynamasını görmek istersiniz. Kucağınıza almak, onu sevmek, beslemek ve onunla birlikte oynamak istersiniz.

Bu hevesinizle yerinizde duramayarak internette yavru araştırmaya başlarsınız. İnternette köpek, kedi veya bir başka hayvanın satışı yasak olmasına rağmen faaliyetine devam eden eşya satan veya diğer alışveriş sitelerinden ve google’dan arama yaparak ulaştığınız güzel fotoğrafların ve altında yazan albenili özelliklerin büyüsüne kapılırsınız ve çoğu zaman yavruyu hiç görmeden (satın alma sistemi bu olduğu için) yine internetten ücretini ödeyerek satın alırsınız.

Sonrasında hiçbir sorunla karşılaşmayabileceğiniz gibi, aklınıza gelmeyen bir sürü sorunlarla da karşılaşabilirsiniz. Hayvanların yanlarında sahipleri yokken yolculuk yapması yasakken yavruyu size bir otobüsün bagajında muavinin insafına kalan şartlarda yollarlar. Yolculukta yavru hasta olabileceği gibi, sıcağa ve soğuğa bağlı sıkıntı yaşayabilir. Yavru hasta çıkabilir veya geldikten çok kısa bir süre sonra hastalanabilir. Size söz verilen köpeğin ırkında olmayabilir. Tüm köpekler sevgi gözüyle değerlidir ama dünya kadar para verdiğiniz yavru safkan olmayabilir. Size söylenenden çok daha küçük veya çok daha büyük yaşta olabilir. Bunlar sadece yaşayabileceğiniz birkaç sorundur

Lütfen ailenizin arasına alacağınız can dostunuzu seçerken acele etmeyin! Ya kendiniz gidip görüp bir barınaktan köpek sahiplenin ya da yavruyu direk görüp kontrolünü yapan veteriner hekimle yüz yüze görüştükten sonra yavruyu satın alın. Petshopların yasa gereği sorumlu müdür olarak çalışan veteriner hekimleri vardır. Bu veteriner hekim size ilk gün yapacaklarınızı, beslenmesini vb her konuda bilgilendirmelidir.

Aşırı hevesle ve aceleyle alacağınız bir yavruyla ilk gün yaşayacağınız gereksiz sorunlar nedeniyle kısa sürede vedalaşmak zorunda kalmayın. Doğru başlangıç yapın. Unutmayın ki sevgi emek ister, hayvan sevgisi çok daha fazla emek ve dikkat ister.

replika rolex