Köpeğim oyun oynarken ısırıyor

kopek_oyun_oynarken_isirmaKöpek yavruları birbirleriyle oynarken ağızlarını elleri gibi kullanırlar. Onlar için birbirlerini ısırarak oynamak çok doğal bir davranıştır. Ayrıca köpeklerin derileri çok gevşek ve alttaki dokularla bağlantısı az olduğu için bu ısırarak oyun sırasında birbirlerini yaralama çok nadir olur.

Bizim derimiz ise gergin, alttaki dokularla tam yapışık ve kolay yaralanan yapıda olduğu için köpek yavrumuz bizimle normal bir oyun bile oynarken yanlışlıkla derimizi çizip küçük yaralar açabilir.

Buradaki kural yavru köpeğin sizin canınızı yaktığı zaman ses çıkarıp tepki vermeniz ve oyunu bırakmanızdır. Böylece sizle oynarken daha dikkatli davranacaktır. Köpeklerin kendi aralarındaki oyunlarda da birbirlerinin canını yaktıkları zaman benzer sert tepkiler verdikleri olur ve daha sonraki oyunlarında daha dikkatli birbirlerini kızdırmadan oynamaya çalışırlar.

Köpeğimize canımızın yandığını belli etmezsek bunu tahmin etmesi imkansızdır. Yine de mümkün olduğu kadar köpeğinizle oyun oynarken ısırarak oyun oynaması yerine ısırma oyuncakları ile oynamasını öğretirseniz ilerde bu konuda daha rahat edersiniz.

Tavsiyelerimize rağmen çözülemeyen sorunlarınız için kliniğimizden davranış problemleri danışmanlığı için randevu alabilirsiniz.

replika rolex