Kedi yolculuğu sevmez

kedi yolculuğu sevmezBir kedinin yanında yolculuk kelimesini bile kullansanız tüyleri diken diken olur, tıslayarak saklanacak bir yer arar.

Kedi yerleşik hayatı sever. Evini benimser ve o evde düzeni hiç bozulmadan yaşamak ister. Hatta evini o kadar çok benimser ve sahiplenir ki, zaman zaman size bile tahammül edemez.

Kışın evinizin konforunda baş köşede hayatını sürdürürken, yaz ve tatil aylarının gelmesi ile yazlığa götürülmesi gerektiği zaman bir çılgına dönüştüğünü göreceksiniz. Sanki evinden ayrılırsa hayatı son bulacakmış gibi taşıma kutusuna girmemek için elinden geleni yapar.

Tüm uğraşlarınızla kutusuna koyabildiğinizde ise sizi yolculuk sırasında çok daha hoş! sürprizler beklemektedir. Hiç durmadan yüksek sesle ve acıklı miyavlar, yolculuk biraz uzun sürerse dayanamadım kaçırdım numarası ile hem çişini hem de kakasını yapar hatta bunlar yetmez gibi birde güzelce kusar.

Bir kedi için bunlar protestonun en üst seviyesidir. Zaten başka yapabileceği bir şeyde kalmamıştır. Bir de kutunun içinde bol bol tepinerek her yerini pisletir ki onu yolculuğa çıkardığınız için iyice pişman olun da evinden bir daha ayırmayın!

Bu arada artık Türkiye'de de kedilerin yolculuk sırasında sorun yaşamaması için onları uyutmadan sakinleştirme ile rahat yolculuk yapmalarını sağlayan doğal, bitkisel kaynaklı ilaçlar vardır. Bu tip ilaçları yolculuğa çıkmadan yarım saat önce kullandığınızda kedinizde yolculuk sırasında gelişebilecek gerginlikler azalacak veya tamamen ortadan kalkabilecektir.

replika rolex