Ege TV Canlı yayın Nisan 2012

egetv_gunebaks00_2012_nisan18Hayhaveder - Hayvan Hakları için Veteriner Hekimler Derneği Başkanı Kutlu Dayıoğlu, EgeTV'de İlkay Öztürk'ün Güne Bakış programına konuk oldu. Programda Sokak hayvanları sorunun çözümleri, kısırlaştırma gerekliliği, barınak rehabilitasyon merkezi kavramları,  insanların hayvan korkusu, çocuklarla hayvanları tanıştırma, hayvanlarda depresyon vb konulardaki görüşlerini sunan Kutlu Dayıoğlu programa bir de sürpriğz konuk getirmişti.

Guinea pigleri çok seven ve her fırsatta bu özel hayvanları insanlara tanıtmaya çalışan Dayıoğlu önceki bir programda konuk olan Zorro'dan sonra  Wooly isimli sevimli guinea pigini de İlkay Öztürk ve izleyicilerle tanıştırıp guinea pig sevgisini paylaştı.

Daha fazla fotoğraf için tıklayın...

Kutlu Dayıoğlu'nun diğer guinea piglerini görmek, guinea piglerle ilgili bilgi almak için tıklayın...

Psychoacademy Magazine-Hayvan Dostlukları

Psychoacademy Dergisi 2.sayıHayvan Dostlukları-Yazar Kutlu DayıoğluPSYCHOACADEMY Magazine Dergisinin 1. sayısından sonra 2. sayısında da Veteriner Hekim Kutlu Dayıoğlu'nun ''Hayvan Dostlukları'' isimli diğer makalesini okuyabilirsiniz.

''Hayvan dostluğu, sorunsuz, kişilikli, sorumluluk sahibi, kendisi ile barışık çocuklar yaratır. Çocuklarımızın psikolojik gelişiminde en büyük pozitif etki hayvanlarla birlikte yaşamakla oluşur.''

Ayrıca: Çocuğumuz kaç yaşındayken eve hayvan almalıyız? Bebek ve köpek-İlk karşılaşma ve doğru davranışlar nelerdir? Küçük dokunuşlar vb çocuk ve hayvan sevgisine Veteriner Hekim gözüyle bir bakışı okumak için dergiyi Migros ve D&R mağazalarından alabilirsiniz.

EgeTV Hayvanları koruma günü

egetv_20111004Hayhaveder - Hayvan Hakları için Veteriner Hekimler Derneği Başkanı Kutlu Dayıoğlu, Hayvanları Koruma Günü vesilesi ile EgeTV'de Güne Bakış Programında Sevgili İlkay Öztürk'e konuk oldu. Programda İzmir, çevresi ve Türkiye'de hayvanların durumu, sorunları ve çözüm önerileri konuşuldu.

Resimler için tıklayın...

Ayrıca programda bir sürpriz konuğumuz daha vardı..

Devamını oku...

replika rolex