Mavipet ‘Çocuk ve Hayvan Sevgisi’ konulu seminerlerine yenisini ekledi

 Veteriner Hekim Kutlu DayıoğluHayvanları Koruma Günü nedeniyle Neriman Haşim Emirli anaokulu'nda ''Çocuk ve Hayvan Sevgisi'' konulu bir seminer verdik.

Fotoğraflar için tıklayın...

100'den fazla anaokulu çocuğunun katıldığı seminerde, Veteriner Hekim Kutlu Dayıoğlu çocuklara sağlık ve hayvan sevgisi konusunda yaşlarına uygun kısa bilgiler verdi. Ayrıca bizimle birlikte seminere katılan 2 sürpriz konuğumuzda çocuklar tarafından sevgi ve coşkuyla karşılandı. Köpeğimiz Pörty en şık elbisesini giyerek katıldığı seminerde onlarca çocuğun okşamalarına sevgiyle ve sabırla karşılık verdi. İkinci konuğumuz ise bir guinea pig olan Gently'di. İsmine yakışır şekilde gayet centilmen bir şekilde o da çocukların sevgi ve ilgisine sabredip okşamalarına izin verdi. Dayıoğlu seminerdeki 100'den fazla çocuğa seminerin başında uslu durmaları karşılığı söz verdiği gibi guinea pig Gently'i tek tek yanlarına giderek dokunmalarına ve okşamalarına fırsat verdi. Böylece çocuklarda hayvan sevgisi duygusunun oluşmasında önemli bir katkı koyduğunu söyleyen Dayıoğlu hayvanları ancak... 

onlara dokunarak ve okşayarak tanıyabiliriz. Uzaktan seyrederek hayvanlarla bağlantı kurmak ve onları gerçekten sevebilmek mümkün değildir. Bu tip seminerlere vakit ayırmamızın amacının da bu olduğunu ekleyen Dayıoğlu bu gün burada bulunan her bir çocuk ilerde hayvan sever olma yolunda basit ama önemli bir adım atmıştır. Hayvanlarla bu kadar basit kontaklar bile kuramadan büyüyen çocuklar ilerde hem sosyalleşememekte, içe kapanık, İnternet bağımlısı olmakta hem de problemli, mutsuz, depresif ve hayvanlardan korkan yetişkinler olabilmektedirler diyerek seminerin amacını açıkladı. Seminer sırasında çocuklar hayvan videolarını seyrederken gülmekten yerlere yattılar ve bizlerde onlarla gülmeyi çok sevdik. Seminer için bize teklif getiren okulun Müdüre Hanımı Dilek Sakarya'ya, Sevgili Savaş Şahin ve diğer öğretmenlerimize bize çocuklarla sevgiyi paylaşma fırsatı verdikleri için hem çocuklar hem de kendi adımıza çok teşekkür ederiz.

 

 

     

     

       

 

 

 

 

replika rolex