Davranış-Eğitim-Psikolojik Danışmanlık

Köpeklerde eğitim hataları ve psikolojik sorunlara bağlı görülebilen davranış bozukluklarının çözümlenmesi için danışmanlık ve aile terapisi:

Bir canlı daha düşünün insanla ilişkisi açısından köpeğe benzeyen? Kedi mi?At mı? Muhabbet kuşu mu? Hayır, köpek hariç tüm hayvanlar insan dostluğu olmasa da yaşar. Ya da bir insanla dost olamadığı için mutsuz olmaz. Ama bir köpek bir sahibi olana kadar yapayalnızdır.

 

İnsana bu kadar bağımlı bir hayvan ola köpekte yapabileceğiniz her doğru veya yanlış hareket sünger gibi emilir ve davranışlarına yansır. Köpeğimizle birlikte olan yaşamımızda ona karşı doğru davranışlarda bulunmazsak bizim ondan istediklerimizi anlayamayacağı için toplumsal yaşamda uyması gereken kuralları öğrenemez ve bizim için problem olabilecek aşırı ve zamansız havlama, ısırma, eşya parçalama, tuvaletini öğrenememe, evde yalnız kalamama vb hatalı davranışlarda bulunabilir.

Tüm bunların olmaması için evinize bir köpek almaya karar verdiğinizde Veteriner hekimimiz ile ön görüşme yapıp gerekli uyarıları alabilirsiniz. Daha sonra köpeiğinizi almadan önce yine kliniğimzden randevu alıp yavruyu evinize götürmeden evde yaşayan tüm aile ile birlikte kliniğimize getirdiğinizde Veteriner hekimimiz size köpeğinizin insana bakış açısından, sosyalleşme, davranış problemlerini önleme, tuvalet eğitimi, evdeki veya bahçedeki yaşayacağı yerdeki doğru düzenine, hatalı hareketlerde nasıl davranacağınıza, çocuklarınızla ve sizinle ayrı ayrı nasıl davranacağınızı tecrübelerin ışığında özel hazırlanmış bir sistem ile siza anlatacak ve size ayrılan süre içinde kısıtlanmadan rahat rahat tüm sorularınızı da sorduktan sonra aklınızda hiçbir soru işareti kalmadan yavrunuzla güzel bir başlangıç yapabileceksiniz. Böylece doğru sistemi kurduğunuz, doğru ve köpeğinizin anlayacağı şekilde davrandığınız için problemsiz, mutlu ve huzurlu bir köpeğiniz olacaktır.

Ayrıca aşırı ve zamansız havlama, ısırma, mobilya, veya size ait olan diğer eşyaları parçalama, tuvaletini öğrenememe, evde yatağınıza, halılara veya alıştığı sizin için uygun olmayan herhangi bir yere tuvaletini yapma, evde yalnız kalamama, saldırganlık, sokakta tasma ile yürümekte güçlük, diğer köpeklerle anlaşamama, eve gelen misafirlere veya sokakta gezdirirken yabancılara karşı saldırganlık veya onlardan korkma, yemek seçme, aşırı yemek yeme veya yemek yemememeye bağlı beslenme davranış bozuklukları, mutsuzluk, depresyon, kendine güvensizlik, asosyal davranışlar, aşırı hareketli, yerinde duramamak, vücuduna zarar veren, yalanma, ısırma ve sürekli kaşınma ile kendini yaralama sorunu olan köpekler için psikolojik danışmanlık ve aile terapisi için lütfen kliniğimizden randevu alınız. Çözülen sorunlarımızdan örnekler için www.tavsiyeediyorum.com sitesindeki yorumları okuyabilirsiniz.

replika rolex